Manualny przełącznik sygnału antenowego

  • Bardzo często stajemy przed wyborem źródła sygnału i nie ma większego problemu kiedy korzystamy z jednego źródła sygnału. Sprawa komplikuje się trochę kiedy chcemy korzystać niezależnie z kilku innych. Niezależnie mam tutaj na myśli każdy sygnał rozdzielony osobno. Z pomocą przychodzi nam taki oto jeden z wielu innych dostępnych na rynku ręcznych przełączników sygnału antenowego.
  • Parametry: Ilość wejść 2, Zakres częstotliwości 5-1000Mhz, Separacja wejść >50, Typ złączy F
  • Przełącznik jest uniwersalny czyli możemy wykorzystać go do każdego sygnału np: satelitarnego, radiowego, telewizyjnego. W tym przypadku łączymy dwa źródła sygnału w zależności co chcemy połączyć jeżeli będzie to sygnał satelitarny to podłączyć możemy do niego dwa konwertery z różnych pozycji albo dwie inne anteny np: w przypadku radia antenę na polaryzację pionową i poziomą. Oczywiście możemy stosować różne kombinacje połączeniowe i parować ze sobą takie przełączniki. Wszystko uzależnione od indywidualnych zastosowań.
  • A teraz wygląd od środka. Jak widać nie ma w jego budowie zbędnej elektroniki a więc nie musimy się martwić, że przełącznik ulegnie awarii na skutek zwarcia czy też podania większego napięcia na złącza F.
  • Jak widać za przełączanie sygnału odpowiadają przyciski A i B które za pomocą blaszki łączą i rozłączają źródła sygnału. Urządzenie posiada ekranowanie przed zakłóceniami elektromagnetycznymi otoczenia które mogę pojawiać się od innych urządzeń.
  • Przełącznik możemy spokojnie rozebrać i nic nie popsujemy. Piszę rozebrać ponieważ jak każde urządzenie na skutek eksploatacji może ulec awarii. W tym przypadku największym problemem było zdjęcie plastykowej obudowy. Kolejną rzeczą którą rozbieramy jest płytka ekranowania od przodu. Wystarczy lekko podważyć i naszym oczom ukazuje się zawartość przełącznika.

Podsumowując niniejszy artykuł chciałem przybliżyć budowę takiego przełącznika w szczególności zapoznając was z wyglądem i zawartością od środka po zdjęciu obudowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *